Jak je to s výrobou imitací parfémů? Kdo vůně vyrábí a proč?

Výrobců imitací parfému je opravdu dost, můžete je najít v zemích jako je například Německo, Švýcarsko, Španělsko, Itálie, Francie, Švédsko, Rusko, Bulharsko nebo třeba také Polsko, ale tomu bychom se raději, jako výrobci parfémů, vyhnuli.

Jak a proč vznikly imitace parfémů?  

Jedna varianta, která je však méně pravděpodobná je, že v 18. století se dohadovali výrobci o vlastnických právech na vůně a tento spor se nikam neposunul, skončilo to u toho, že i mírná změna receptury je už recepturou jinou. 

Avšak podle výrobců imitací parfémů to začalo vlastně všechno trochu jinak. Producenti a výrobci vůní mají toto podnikání postavené trochu jinak. Většinou se zabývají potravinářským průmyslem, kde se věnují aroma v recepturách, jako například aroma v jogurtu, sirupu či krmných směsích. A právě tito výrobci jsou také výrobci imitací parfémů.

Proč tyto firmy začali vyrábět alternativní parfémy?

Když jste takováto firma s chcete co nejlépe představit zákazníkovy svojí práci, co všechno firma umí a co je schopná pro zákazníka vyrobit, tak parfém je ideální ukázkou. Není nic lepšího, než váš um ukázat na parfému, který každý den používáte a denně jej máte na očích.

Vůně nebude nikdy 100% identická, ten rozdíl ale většina lidi nepozná a navíc na pokožce voní parfém na každém jinak. Pro zajímavost, komerční vůně nebo imitace parfémů mají od 100 až po 300 různých ingrediencí. 

Když společnosti dávají firemní dárky, tak se velice často jedná právě o imitace parfémů. Výrobci vůní jsou schopni nabídnout více, než dobrou kvalitu za rozumné peníze a navíc vám produkty vyrobí pod vaší značkou, třeba Franta Omáčka s.r.o.

Imitace parfémů je jednoduše rozumná volba pro zákazníky, kteří nehledají flakonek, ale hledají vůni. 

Další články

Vysoká kvalita parfémů

Doprava zdarma při nákup nad 1000 Kč

Vysoké procento vonných olejů