Imitace parfému No. 5

Chanel číslo pět je legenda, kterou znají lidé po celém světě.
Parfém byl uveden na trh v roce 1921 a je lemován úspěchem, kam se člověk podívá.

Gabrielle (v roce 2017 vydává Chanel vůni s tímto názvem, u nás najdete tuto imitaci parfému jako Gabriel) Chanel je na začátků 20. století v modním světě zjevením a její kostýmky jsou obrovský hit.
Chanel je znuděná vůněmi jedné květiny, které se po první světové válce používají, osloví Ernesta Beauxe, o kterém se říkalo, že je nejvynalézavějším parfémářem ve Francii.

Beauxe nabídne dvě skupiny vůní, jedné ze skupin se pracovně říkalo od 1 do 5 a další byla od 20 do 25, Chanel si vybere číslo 5 (imitace parfému Paříž) se slovy " Říkejme mu číslo pět, myslím, že mi přinese štěstí." Symbol číslo 5 byl použit i v dalších modních událostech, například modní přehlídka se konala 5. den v Květnu, tedy 5.5.

V čem vůbec tento parfém jiný?

Beauxe vytvořil vůni, která je dřevito aldehydová. Více než cokoliv jiného se v té době jednalo o syntetickou vůni, na kterou se prvotně nahlíželo s velkou nedůvěrou. Postupem času se parfém stává obrovským hitem s jeho kombinací růže, jasmínu a ylang-ylang v podkladu s pačuli, vetiverem a santalovým dřevem.
Parfém je symbolem vůně mýdla, jeho odlehčenou variantu Chanel N°5 L'Eau budeme znovu nabízet a najdete ji pod názvem Lepuix.

Další články

Vysoká kvalita parfémů

Doprava zdarma při nákup nad 1000 Kč

Vysoké procento vonných olejů