Krásná vůně levandule vám zlepší náladu

Vůně levandule patří mezi jednu z nejoblíbenějších. Řekněme si tedy alespoň něco málo z její historie a jaké jsou vlastně vůbec možnosti jejího využití?

Slovo levandule pravděpodobně pochází, již skoro tradičně, z latinského slova „lavare“, což znamená „umýt“. Tento název nejspíše vychází z využití levandule v dobách Římské říše, kdy se používala při koupelích římských vojáku a gladiátoru.

Od starověku se levandule používá v přírodní léčbě, lidé si jí dávali do polštářů, aby měli klidné sny. Tvrdí se o ní, že má uklidňující účinky. 
To bychom vám mohli doporučit naši levandulovou vůni do auta, aby vás na cestách, když se musíte vydat objížďkou nebo stojíte v kolonách, uklidnila. :-)

Jako bylina byla a stále je levandule používaná na zlepšení nálady, snížení úzkosti a její krásná vůně umí také zklidnit žaludek.

Zajímavostí je, že za první světové války byl esenciální olej z levandule používán k dezinfekci povrchů v nemocnicích. 
Lidové receptury levanduli doporučují i jako bylinu pro zklidnění pokožky po kousnutí hmyzem nebo také na popáleniny.

Věděli jste, že i levandule má různé odrůdy?

  • Francouzská - má sladší květinovou vůni
  • Holandská - má ostřejší tóny
  • Lavandin - to je hybridní levandule, která má zcela odlišnou chemickou skladbu, používá se hlavně v parfemářství, protože je to varianta jemnější a svěžejší levandule

Levandulový esenciální olej se získává destilací květů té nejvyšší kvality a vyrábí se především ve Francii.

A ve kterých našich produktech najdete levanduli?

Určitě se vám bude líbit pánská alternativní vůně Homps, kde je levandule dominantní. Velice často si tento parfém kupují i naše zákaznice, které jsou milovnicemi této bylinky. 

Krásná dámská vůně s levandulí je parfém Noni, ten je jednoznačně hitem pro letošní zimu.

A pokud levandule nemáte nikdy dost a chcete si jí nechat provonět svůj domov nebo pracoviště, tak nabízíme i vůni do bytu.

Další články

Vysoká kvalita parfémů

Doprava zdarma při nákup nad 1000 Kč

Vysoké procento vonných olejů